ATCK 205
ATCK 205

ATCK 205 - 20 Ton Köşeli Ceraskal (ATCK 205)

Fiyat : ₺0,00
  • ATLAS HS Serisi köşeli zincirli caraskallar ev, bahçe, atölye, servis ve her yerde fiziksel zorlanma olmadan kolayca yüklerin kaldırılması için basit, kullanışlı bir yardımcıdır.
  • Atlas ATCK 205 model caraskal 20 ton yük taşıma kapasiteli 5 metre zincir uzunluğuna sahiptir.
  • Atlas ceraskal vinclerde bulunan HS serisi uzun operatör zinciri ve ince tasarımı ile, yüksek tavanlı kapalı alanlarda optimal kullanım avantajı sunar.
  • Atlas caraskalın kapalı metal gövdesi kasnağı korur ve düşük-dirençle çalışmasını sağlar.
  • Oldukça emniyetli olan Atlas caraskal vinçlerdeki emniyet mandalı yükün yanlışlıkla düşmesini engeller.
  • Sağlam yapılı gövdenin yanısıra oldukça sağlam galvanize zincir sayesinde caraskal vincin kullanımında sorun yaşanmaz.

ATLAS CARASKAL VİNÇLER - MANUEL KÖŞELİ CARASKAL VİNÇ

Atlas caraskal vinçler sonsuz vidalı palanga sistemidir. Caraskallar genellikle inşaatlarda, fabrikalarda, atölyelerde yük kaldırmak amacıyla kullanılmaktadırlar. Eş merkezli ve birlikte dönen iki sabit ve bir de hareketli serbest makaradan meydana gelen ceraskallar boyutlarının küçük ve bakımlarının kolay olmasından dolayı bir çok farklı sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır

1.Ceraskal taşınabilir ayaklar üzerinde, istenilen yere kurularak makaralar düzeniyle ağır cisimlerin yer değiştirme işlerinde kullanılan kaldıraç düzeni.

2. İnşaat işlerinde binaların üst katlarına malzeme çekmek için kullanılan ceraskallar portatif küçük vinçlerdir. Caraskal olarak da bilinen ceraskallara, manuel vinç de denilebilmektedir. Ceraskallerin en büyük özelliği, kaldırılan yükün güç uygulamaksızın istenilen konumda durabilmesi ve yükü kaldırmak için çok az bir güce ihtiyaç duyulmasıdır. Atlas ceraskaller eş merkezli ve birlikte dönen iki sabit ve bir de hareketli serbest makaradan meydana gelmektedir. Atlas mekanik ceraskalların sıkça tercih edilmelerinin bir diğer nedeni ise bakımlarının kolay, boyutlarının küçük olması, dolayısıyla küçük atölye ve işletmelerin birinci tercihleri olmaktadırlar.

MANUEL CARASKAL VİNCİN KULLANIMI

ATLAS manuel caraskal vinçler manuel zincirli vinçlerdir. Elektirikli vinçlerin otomatik kullanımının dışında tamamen manuel olarak yükün kaldırılması işini görmektedir. Caraskal vinçler elektrikli vinçler gibi dik olarak kullanılmalıdır. Caraskalı yatay olarak kullanmak tamamen yanlış ve istenmeyen kazalara sebep verebilir. Caraskal vinçler hubzuglar gibi yükü yatay düzlemde çekmeye yarayan çekiciler değillerdir. Caraskallar yükü yüksek yerlere kaldırmaya ve indirmeye yarayan manuel vinçlerdir.

Kapasite
20 Ton
Kaldırma Yüksekliği
5 m
Test Yükü
24 Ton
Zincir Donanım Sayısı
8 Zincir
Minimum Yükseklik
1000 mm
Yük Zinciri Ölçüsü
10 mm
Ağırlık
202 kg
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR